Deklaracja dostępności Centrum Symulacji Medycznych
Uniwersytet w Siedlcach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Centrum Symulacji Medycznych.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: dr hab. n. med. i n. o zdr. Piotr Leszczyński, prof.ucz..
- E-mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. - Telefon: +48 25 643 12 09
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, np. przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać:
- dane osoby zgłaszającej żądanie,
- wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi,
- sposób kontaktu zwrotnego.
Żądanie musi zawierać:
Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie poinformuje wnoszącego żądanie o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Dr hab. Wiesława Barszczewska, prof. uczeni – pełnomocnik Rektora – koordynator ds. dostępności
- Adres: Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych
Instytut Nauk Chemicznych
ul. 3 Maja 54
08-110 Siedlce - E-mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. - Telefon: +48 25 643 10 45
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
- Biblioteka Główna
- Centrum Sportu i Rekreacji
- Centrum Symulacji Medycznych
- Dom Studenta nr 1
- Dom Studenta nr 2
- Dom Studenta nr 4
- Dom Studenta nr 5
- Budynek Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych (Instytut Nauk Biologicznych) i Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu
- Budynek Instytutu Informatyki Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych
- Ośrodek Wypoczynkowy w Ogonkach
- Ośrodek Jeździecki
- Rektorat - Pałac Ogińskich
- Budynek Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach i Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu
- Budynek Główny Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych
- Wydział Nauk Społecznych W budynku użytkownikiem części pomieszczeń jest Wydział Nauk Humanistycznych
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego
Dostępni są tłumacze polskiego języka migowego (PJM):
Informacje uzupełniające
Aktualnie trwają prace nad konwersją treści na stronie internetowej, aby były dostępne cyfrowo i spełniały wymagania WCAG na poziomie AA.
Ponadto Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach realizuje dwa projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich:
które służą podniesieniu dostępności Uniwersytetu w aspekcie potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez wypracowanie, przetestowanie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań inkluzyjnych oraz likwidację barier architektonicznych.